Prawo Internetu

Jeśli reprezentujesz branże internetową. Pracujesz w branży kreatywne, e-commece, SEO, czy w agencji interaktywnej to dobrze trafiłeś. Właśnie ta dziedzina prawa jest nam bliska i posiadamy wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom z nią związanym. Kancelaria wykonywała usługi dotyczące ochrony danych osobowych, przygotowywania i wdrożenia procedur ochrony danych osobowych RODO, redakcji regulaminów i polityki prywatności. Redagowaliśmy również szereg umów dla serwisów internetowych, sklepów i portali społecznościowych. Dokonywaliśmy wdrożenia regulacji prawnych dla jednej z pierwszych w Polsce platform f-commerce, działającej jako aplikacja portalu społecznościowego Facebook.com. Kancelaria specjalizuje się w postępowaniach sądowych dotyczących naruszenia prawa autorskiego, praw do znaku towarowego, sporów o domeny internetowe.

Zapraszamy Cię również do serwisu, w którym dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem właśnie w zakresie omawianej dziedziny: Prawointernetu.eu

Nowe media w tym Internet zrewolucjonizowały dotychczasowe życie społeczne. Każdego dnia powstają serwisy internetowe, sklepy oraz platformy e-commerce umożliwiające nawiązywanie relacji gospodarczych. Wielu przedsiębiorców postanowiło to wykorzystać i prowadzi działalność gospodarczą równolegle lub wyłącznie za pomocą Internetu.

Za zmianami tymi próbuje nadążyć prawo. Ustawodawca wprowadza nowe rozwiązania mające za zadanie dostosować obowiązujące przepisy do rozwijających się dziedzin życia. Wiele aspektów tego prawa należy wziąć pod uwagę prowadząc działalność gospodarczą przy wykorzystaniu Internetu, jak chociażby przepisy dotyczące ochrony praw konsumenta czy ochrony danych osobowych, prawo nieuczciwej konkurencji i prawo reklamy. Na tle nawiązywanych relacji powstaje wiele nowych umów takich jak: umowa o pozycjonowanie, umowa hostingowa, umowy PR i webdisign, copywritingu, umowa dla influencera oraz wiele innych. Działania biznesowe często mają charakter długoterminowy i innowacyjny, niezbędne jest zatem dobre zabezpieczenie Twoich interesów poprzez prawidłowe zredagowanie umowy, regulaminu czy polityki prywatności, rozwiązanie sporu z kontrahentem lub konsumentem oraz szeroko pojęta ochrona Twoich praw.

Jeśli chcesz się czuć bezpiecznie mając poczucie, że zadbano o wszelkie Twoje sprawy prawne to napisz do nas abyśmy mogli Ci pomóc i przekazać więcej informacji na temat przyszłej współpracy.